Výlet do Coral bay červen 2013

Tento výlet začíná v Perthu WA a urazíme celkem 3000 km autem + 105 km pěšky podél pobřeží. Polovina na kajacích, polovina pěšky po pláži.
Trvání 7 dnů Perth - Perth z čehož je 3- 4 dny pěšky a na kajacích po pobřeží.

Pláž a moře v Coral bay Cestovatelka plave ood vodou


den 1. Vyrazíme dvěmi auty s kajaky v závesu brzy ráno. Během dne ujedeme 1200 km se zastávkami na jídlo a benzín. Večer dorazíme do Coral bay, kde se ubytujeme.
den 2. Ráno dvě auta vyjedou do Exmouth (300 km po cestě), posádka může odpočívat v Coral bay či se zůčastnit odvozu aut. Po dvou hodinach jízdy krátká zastávka v Exmouth a pak pokračujeme na konec tohoto polostrova k Yardee creek . Zde necháme jedno auto a budeme se vracet přes Exmouth (tam vyzvedneme posádku, která si chtěla prohlédnout Exmouth) a pojedeme zpět do Coral bay. To bude již odpoledne. Zašnorchlujeme si v Coral Bay a duševně odpočineme.
den 3. Vstaneme brzo ráno a odvezeme kajaky na nejsevernejší výběžek Coral bay a zde začne naše výprava. 5 kajaků pojede po vodě a dalších 5 lidi půjde po pláži. Kajaky povezou vše nezbytné, ale "pěšáci" ponesou 10 litrů vody. Ta však bude během dne rychle ubývat. Asi po hodině a půl kajaky přistanou na vhodném místě u břehu a připraví vše pro výměny s "pěšáky", kteří budou o něco pomalejší... takže dorazí na stejné místo asi za dvě hodiny.
Plánujeme rychlost 4 km/h pro pěšáky a okolo 6 km/h pro kajaky, tudíž v této fázi budeme mít za sebou minimálně 8 km. Zde se vyměníme a zopakujeme si to samé co předchozí dvě hodiny. Po cestě se můžeme kochat přírodou případně šnorchlovat. Pokud se to protáhne, nic se neděje neboť přes poledne máme 4 hodiny přestávku během které budemne nabírat síly pro odpolední úsek. Tudíž 16 km za námi z čehož je polovina po vodě a polovina po souši. V tomto nenáročném tempu budeme zvládat celou cestu v pohodě. Pokud by však celá skupina chtěla zrychlit postup, můžeme strávit více času na přestávkach a pozorování přírody. Po obědě si zopakujeme ranní program a k večeru budeme za sebou mit okolo 35 km. Skupina na kajaku bude rychlejší tudíž připraví kempování. Den 2 bude ve stejném duchu jako den první s tím že příroda se bude měnit a v této části půjdeme i přes úsek, který se liší od všeho, co jsme videli. Bude trochu náročnější, neboť pláž má velice těžký písek, který se boří. Nicméně i toto je součást australské přírody. O to krásnější bude "vynoření" se na druhé straně blíže k Exmouth.

den 4. Program dne se bude opět opakovat 2 hodiny po pobřeží a dvě hodiny na kajacich. V závislosti na předchozím postupu dorazíme do Yardee Creek odpoledne či k večeru. Zde zakempujeme a další den se nezdatnější mohou vydat na 4 hodinový výlet okolo Yardee creek. Po cestě se zastavíme na nádherné pláži Turcsoise bay kde přírodní mořský proud nás potáhne podél pobřeží v délce asi kilometru mezitím co se budeme vznášet nad nádhernými korály. Po asi 15 minutách z této "lanovky" vystoupíme a můžeme si to zopakovat.

Skupina, která byla v městečku Emouth na počátku se bude vracet do Coral bay, kde přespí aby ráno mohli čerství vyrazit na cestu zpět do Perthu. Druhá skupina přespí v Yardee creek a počká na auto, které je odveze zpět do Perthu. Tato akce jako každá naše jiná není pořádána žádnou cestovní kanceláří a musí se jako taková brát. Tyto akce jsou pořádány českým dobrodružným usedlíkem z Perthu a každý zůčastněný je součástí těchto dobrodružných výprav. Jedná se o velice přátelskou a dobrodružnou atmosféru kde každý pomáhá ke zdárménu uskutečnění výpravy. Tato akce je Teamová akce a od každého se očekává že pomůže druhým. Karel, jehož přezdívka je Pepsi má bohaté zkušenosti v Australii a uskutečnil mnoho výprav od několikahodinových po nekolikatýdenní vypravy po moři i poušti. Pepsi je mimo jiné potápěčem v zaloze u Australského vojenského námořnictva, kde získal mnoho zkušeností včetně teamové spolupráce, první pomoci a hlavně bezpečnostních opatření. Nicméně tyto akce jsou jednoznačně soukromého charakteru a nemají žadné spojeni s Australskou NAVY či jinými organizacemi. Při těchto výpravách jsme nidky neměli žádný úraz či nehodu, ale vzhledem k izolaci a charakteru výpravy je možné že plán se může změnit a situace řešit v dané chvíle na základě podmínek. Přesto že při našich akcích máme vysílačky a profesiálni pomoci lze dosáhnout, je toto pouze poslední možnost kde neni již žádné jiné řešení... všechny ostatní situace musíme vyřešit sami... Chtel bych opět zdůraznit, že toto je výprava, ne výlet cestovní kanceláře. Každý, kdo se zůčastní musí být dobrodruh tělem i duší.

Cestovatel si prohlíží mušličkovou pláž Mušličky na pláži z blízka

Pláž tvořená malými mušlemi v Monkey Maya na severovýchodě Austrálie.

Pokud někdo potřebuje jistotu a hotel každý večer, tak se mu určitě bude líbit více výlet s cestovní kanceláří